חתונה ביום חמישי – כן או לא?

אין ספק שבתחום החתונות בישראל, ימי חמישי נחשבים לגביע הקדוש, כאשר זוגות רבים יודעים שיתחתנו ביום חמישי עוד לפני שהם יודעים איפה, מתי וכמה מוזמנים יש להם. ימי חמישי הם הפופולריים ביותר לחתונות בישראל, בכל האזורים, בקיץ ובחורף ועבור כל האוכלוסיות. אך האם באמת כצעקתה? האם באמת כדאי יותר להתחתן ביום חמישי ומה המשמעות של בחירת יום אחר בשבוע?  צוות קולוניה כפר אירועים יעשה לכם סדר בהתלבטות.

כמה מיתוסים לגבי חתונות בחמישי

ראשית כל, נציין כמה מיתוסים בהקשר לחתונה ביום חמישי. חלק מהפרטים הבאים נחשבים עבור זוגות רבים כמובנים מאליהם וכ”אורים והתומים” של עולם החתונות, כאשר לא אחת המציאות מורכבת יותר או פשוט שונה לחלוטין.

  • רק בחתונות בחמישי האורחים נשארים מאוחר: רבים חושבים שרק אם החתונה שלהם תהיה ביום חמישי אז האורחים ירגישו משוחררים וחופשיים יותר ויישארו לחגוג איתם עד שעה מאוחרת יותר, כי רבים לא עובדים בשישי. במציאות, לא אחת מדובר על מיתוס. רוב האורחים עוזבים את החתונה במילא בשעות די זהות (23:00-00:00) ואלו שנשארים עד מאוחר יהיו משפחה קרובה וחברים קרובים – גם באמצע השבוע. 
  • הרבה אורחים לא יגיעו אם החתונה לא בחמישי: בהקשר לקונספציה של הסעיף הקודם, זוגות רבים פוחדים שאם יתחתנו באמצע השבוע, ולא בחמישי בערב, אז אורחים רבים לא יגיעו לחתונה – בגלל עבודה למחרת, בגלל עבודה מאוחרת באותו היום וכיוצא באלו. בפועל זו לא תמיד המציאות. כאשר הזוג או המשפחה חשובים לאורחים, הם יגיעו גם באמצע השבוע. בכל מקרה, האנשים שחשוב לכם שיגיעו, יבואו לשמוח ולחגוג איתכם בכל יום בו תבחרו להתחתן. 
  • הצ’קים גבוהים יותר בחתונת חמישי: בהחלט יש זוגות החושבים כי בגלל הפופולריות של ימי חמישי לחתונות, לצד התפיסה שזהו יום יקר יותר להתחתן בו, התוצאה תהיה צ’קים גבוהים יותר שהאורחים ייתנו לזוג כמתנה. זהו מיתוס שממש אין לו אחיזה במציאות ובסטטיסטיקות, אנשים לא קובעים את סכום הצ’ק לפי יום החתונה.

חתונה בחמישי- קולוניה

היתרונות של חתונה ביום חמישי לעומת חתונה באמצע השבוע

כמובן שגם חתונה באמצע השבוע בקולוניה תהיה חלומית וקסומה, אך חמישי הוא היום המועדף לחתונות לא בכדי, הוא אכן נוח מאוד ומציע שלל יתרונות. חתונה ביום חמישי היא בהחלט בחירה מוצלחת, כאשר לעיתים זוהי אכן הבחירה האופטימאלית כדי שהחתונה שלכם תהיה מושלמת וחלומית בדיוק כמו שאתם מדמיינים. 

  • עבור רוב האנשים בישראל, ים חמישי הוא היום האחרון בשבוע העבודה, אי אפשר להתעלם מכך ומהמשמעות של זה לגבי קיום אירועים בחמישי בערב לעומת כל יום אחר באמצע השבוע. 
  • אם יחסית רבים מהאורחים שלכם מגיעים מרחוק – למשל אורחים המתגוררים בדרום הרחוק או בצפון ולא במרכז או בשפלה קרוב לכפר האירועים היוקרתי קולוניה – יום חמישי הוא המוצלח ביותר כדי לוודא שכמה שיותר אורחים מרוחקים יגיעו ויעשו את הנסיעה.
  • למרות שהחברים הקרובים והמשפחה המיידית יישארו איתכם עד מאוחר גם בחתונת אמצע שבוע, שוב אי אפשר להתעלם מכך שבחתונת חמישי הם ועוד אורחים ירגישו יותר משוחררים להישאר עד מאוחר ולחגוג עד השעות הקטנות של הלילה, בידיעה שמחר אין יום עבודה או שיש יום עבודה/סידורים מקוצר.

אז מה עדיף  – חתונה באמצע השבוע או ביום חמישי?!

  • באמצע השבוע מצב הפקקים פחות גרוע לעומת ערבי ימי חמישי, בהם העומס בכבישים מגיע לשיא. קל, נוח ורגוע יותר לאורחים שלכם להגיע לחגוג איתכם בכפר האירועים קולוניה. 
  • בחירה באמצע השבוע על פני חתונה ביום חמישי, במיוחד בשיא “עונת החתונות” משפרת את הסיכויים שהחתונה שלכם לא “תתחרה” בחתונה אחרת הקשורה לחלק מהמוזמנים שלכם. 
  • יש ספקי שירותים (מגנטים, מאפרת, צלם וכו’) לחתונות שעשויים להיות מלאים לגמרי לכל ימי החמישי שנה קדימה או לגבות מחיר גבוה יותר לחמישי. בחירה בחתונת אמצע שבוע תאפשר לכם לבחור בספקים שאתם הכי רוצים ואולי אף לקבל תמחור נמוך יותר. 
  • חתונה באמצע השבוע ובעונת החורף, יכולה בהחלט לאפשר לכם הפקת חתונה יוקרתית ומלאה בסטייל, במחיר נמוך יותר מחתונת יום חמישי בקיץ. 

לסיכום: חתונה ביום חמישי מהווה בחירה מצוינת ונוחה מאוד עבור האורחים שלכם ועבורכם, אם יש לכם אפשרות זהו בהחלט היום המועדף. אבל זהו בהחלט לא היום היחיד בו אתם יכולים לחגוג בחתונה מדהימה, מרגשת ועם כל האורחים החשובים לכם, חתונת אמצע שבוע לא חייבת להיות פשרה או ויתור ואיתנו היא תהיה מושלמת. בקולוניה, ריזורט אירועים מפנק ויוקרתי ברחובות, התנאים המושלמים לחתונה חלומית ובלתי נשכחת, בכל יום בשבוע!