טיפים מיוחדים לקליפ חברים

קליפ חברים הוא מתנה נפלאה ומהנה במיוחד לזוג המאושר המתחתן, משהו בעל משמעות עמוקה וערך מוסף הרבה יותר מהצ’קים שתביאו – אבל בכל זאת, אל תחשבו לא להביא צ’ק כי הכנתם קליפ מושקע! לצד בחירת קונספט מדליק וסגנון מצחיק, איכותי ורלוונטי כנושא של קליפ החברים שאתם מארגנים, ישנם טיפים חשובים ומעין כללי “עשה ואל תעשה” כלליים לגבי הפקות אלו. אז בין אם בחרתם להפיק שיר מצחיק, ריקוד המוני מפתיע, מערכון קורע או סרטון אחר כקליפ החתונה לחברים שלכם, הנה כמה טיפים מיוחדים ויעילים שיעזרו לכם להתמקד ולהרים הפקה טובה יותר.

אורך מומלץ לקליפ חברים לחתונה

בדברים כמו קליפ חברים לחתונה, לפעמים אתם יודעים איך התחלתם מבחינת רעיון וקונספט, אבל ממש לא יודעים איפה תסיימו, מה שגורר לעיתים קליפים ארוכים מדי, כאלו שהם כבר מתישים ולא מצחיקים או כיפיים לקהל ואפילו לזוג המאושר. לכן חשוב שתקפידו על זמן סביר של הקליפ שאתם מכינים ואל תעברו אורך שכבר יהפוך למטריד. באופן כללי, זמן של 5 דקות לקליפ החברים הוא לגמרי מספיק ומאפשר להביע משהו יצירתי ומצחיק אבל לא להפוך לארוך וכבד מדי. היוצא מהכלל הוא מקרה בו אתם מרימים ממש הפקה מושקעת, של סרט קומדיה קצר, עם הפקה מקצועית ואפילו שילוב של קומיקאים מוכרים מהתעשייה המקומית – אז היקף ההשקעה ואיכות התוצר המוגמר יכולה גם להצדיק קליפ חברים ארוך יותר. 

מי אמור להשתתף בקליפ החברים?

למרות שזה לאו דווקא אינטואיטיבי, זוהי בעצם שאלה חשובה שרבים מפספסים בה. הכוונה היא להפיק קליפ חברים, סרטון מצחיק, מפתיע ומרגש בו חברים של בני הזוג – גם ממעגלים שונים – יוצרים עבורם מתנה ייחודית ומיוחדת. לכן, מי שאמור להשתתף בקליפים האלו הם באופן עקרוני החברים הקרובים באמת, אלו שממש נוגעים במסלול החיים של בני הזוג – ביחד או לחוד – ביומיום. נסו לא להיגרר לקאסט משתתפים רחב מדי או עם יותר מדי ידידים רחוקים ומכרים שלא באמת קשורים, זה יוציא את הקליפ מההקשר שלו ויהפוך אותו למרוחק יותר, אפילו אם יהיה איכותי מבחינה ויזואלית או הומוריסטית. קליפ חברים מיועד להשתתפות של החברים ואולי המשפחה הקרובה, זה די פשוט בעצם.

מאיפה מתחילים הפקה של קליפ חברים

בדרך כלל, לא לכל זוג המתחתן יש חברים שהם מקצוענים בהפקות וידאו או במדיומים ויזואליים רלוונטיים, לכן הגיוני שתחושו מעט מבולבלים ולא תדעו היכן להתחיל בהפקה הזו. כמובן שאם יש בחבורה שלכם חברים בעלי ניסיון בהפקות וידאו, מה טוב ותנו להם להוביל והשתמשו בקשרים שיש להם או לכם בתחומי הווידאו, ההקלטות והקריאייטיב. אלו שלבים שיכולים לשמש אתכם כמסגרת כללית של הפקת קליפ חברים לחתונה:

  • עשו “ישיבת הפקה” של החברים המובילים יצירתית ותפעולית את הפקת הקליפ – התחילו בסיעור מוחין לגבי קונספט לקליפ, הסתכלו על דוגמאות ביוטיוב (כולל מחו”ל) ונסו לגבש כיוון יצירתי והפקתי לאופן בו אתם רוצים שהקליפ שלכם יראה.
  • בין אם כשלב שני או ממש בשלבים הראשונים של הפקת קליפ החברים, החליטו האם אתם עושים את התהליך לבדכם או נעזרים בגורם הפקה חיצוני אשר יסייע לכם וילווה את התהליך מקצועית, הפקתית וטכנית – בתשלום כמובן. ליווי מקצועי בטוח יספק תוצאה טובה, מהוקצעת ואיכותית יותר ויזואלית ומבחינת התוכן, אבל לא תמיד יש בכך צורך או שיש תקציב פנוי. 
  • אחרי שיש קונספט, תסריט ראשוני וקווים כלליים רלוונטיים לקליפ שלכם, עליכם להתחיל לגייס את המשתתפים לקליפ – לאסוף חברים מהמעגלים השונים של בני הזוג, להתאים משתתפים לתפקידים ודמויות וכן, גם קצת להציק ולשכנע את בעלי פחד הבמה להצטרף לחוויה. 
  • הפקת קליפ חברים כוללת גם שפע של תיאומים טכניים, תיאומי לו”ז וסידורי הפקה מאחורי הקלעים. נסו להיות מסודרים ולנהל תכנית הפקה סדורה מבחינת זמנים, קביעת לו”ז חזרות וצילומים עם המשתתפים השונים, תיאומי לוקיישן אם יש צורך בכאלו וכיוצא באלו. 
  • אחרי שכולם מוכנים עם התפקיד שלהם, מגיע יום הצילומים, כאשר לפעמים יש גם שלב של הקלטת שיר באולפן. גם כאן, נסו לנהל הכל בצורה טובה ומסודרת כדי למנוע בזבוזי זמן, תקלות והפתעות שיפגמו בהפקה הקטנה שלכם. 
  • אחרי שצילמתם והקלטת הכל, מגיעה המשימה של עריכת קליפ חברים לחתונה – חיבור כל המרכיבים ליצירה שלמה ואיכותית ויזואלית. עריכה היא משימה שיכולה להיות מורכב, אז בהחלט מומלץ להיעזר בגורם מקצועי או בשירותיו של חבר בעל ידע בתוכנות עריכת וידאו. 

אחרי שהכל מוכן, מצולם וערוך, נשאר לכם רק לחכות וברגע המדויק להפעיל את קליפ החברים שלכם, להפתעתם המוחלטת של בני הזוג ועם מלא צחוקים והתרגשות בקהל כולו. כמובן שבכפר האירועים קולוניה התשתיות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר להקרנה איכותית של קליפ החברים שלכם.