תאריכים לחתונה 2025

זה עתה התארסתם? מזל טוב! ההחלטה על חיים משותפים תמיד מרגשת. עכשיו מגיע הזמן להתחיל לתכנן את היום המיוחד שלכם, והשלב הראשון בדרך יהיה לבחור תאריך. 

ממש כמו כל דבר בחיים, גם בענף החתונות יש מועדים טובים יותר לחתונות, וטובים פחות. לצד תאריכים מומלצים ופחות מומלצים לחתונה כבר עשרות שנים, אם לא יותר, ישנם תאריכים טרנדיים שהתפתחו לאורך השנים, ולכן בחירת תאריך החתונה המושלם, הפכה למלאכת מחשבת שיש לקחת ברצינות. 

כמי שתמיד רוצים לעזור לכם, אנו כאן כבר מהרגע הראשון – בבחירת התאריך לחתונה, עם כל התאריכים שעליכם להיות מודעים אליהם, רגע לפני שאתם סוגרים אולם.

טו בשבט, יום חמישי, 13 פברואר 2025

ט״ו שְׁבָט תשפ”ה

טו בשבט הוא תאריך מיוחד אשר מייצג התחדשות, צמיחה והבטחה לעתיד משותף פורה. אם תמיד היה לכם חיבור עמוק לעולם הטבע ולאמא אדמה, חתונה בטו בשבט זו החלטה מעולה. בנוסף, טו בשבט חל ביום חמישי, שזהו אחד הימים האהובים ביותר לחתונה. 

ערב פורים, יום חמישי, 13 מרץ 2025 ושושן פורים, יום ראשון, 16 מרץ 2025

י״ג אַדָר תשפ”ה ועד ט״ז אַדָר תשפ”ה

משנכנס אדר מרבין בשמחה, ולמרות שבדת היהודית לא נהוג לערבב שמחה בשמחה, בחג פורים כן ניתן להתחתן. חתונה בפורים היא סוג של קרנבל וחגיגה שהמהות שלה היא צחוק, קלילות ושמחת חיים. תוכלו לערוך משתה, קרנבל תחפושות, לחגוג עדליידע ולשמוח ברגעים הפשוטים והיפים בחיים, כמו אהבה.

פסח, שבת, 12 אפריל 2025 ועד שבת 19 אפריל 2025

י״ד נִיסָן תשפ”ה ועד כ״א נִיסָן תשפ”ה

בערבי חג וחול המועד חל איסור להתחתן, למרות המצווה “ושמחת בחגך”. חתונה גם היא שמחה גדולה, אך על פי ההלכה לא נהוג לערבב בין שמחות, ולכן תצטרכו לחכות עד שהחג יסתיים כדי לחגוג את האהבה שלכם. 

יום השואה, יום חמישי, 24 אפריל 2025

כ״ו נִיסָן תשפ”ה

כאשר אתם קובעים מראש תאריך לחתונה, שימו לב שהתאריך שאתם בוחרים אינו חל ביום השואה. אומנם לא חל איסור הלכתי להתחתן ביום זה, אך האווירה בו לא מתאימה לחתונות, בלשון המעטה.

יום הזיכרון, יום רביעי, 30 אפריל 2025

ב׳ אִיָיר תשפ”ה

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה הוא יום אבל וזיכרון לאומי ועל כן זהו יום שלא מומלץ להתחתן בו. 

יום העצמאות, יום חמישי, 01 מאי 2025

ג׳ אִיָיר תשפ”ה

ב- 2025 יום העצמאות הוקדם לג’ באייר, והוא זמן מושלם לחגיגות. יחד עם זאת, קחו בחשבון שביום העצמאות יחולו המון הופעות, מסיבות ואירועים, מה שיכול להשפיע על אחוזי הנוכחות בחתונה שלכם. אם אתם בכל זאת מחליטים ללכת על זה, חישבו על קונספט מיוחד לאירוע החתונה שלכם. 

לג בעומר, יום שישי, 16 מאי 2025

י״ח אִיָיר תשפ”ה

ל”ג בעומר הוא אחד התאריכים הפופולריים ביותר לחתונות, זהו היום היחיד בספירת העומר שבו מותר להתחתן, ויש לו ביקוש גדול. לכן אם תמיד חלמתם להתחתן ביום זה, כדאי שתשריינו את התאריך המון זמן מראש. 

שבועות, יום ראשון, 01 יוני 2025 ועד יום שני, 02 יוני 2025

ה׳ סִיוָן תשפ”ה ועד ו׳ סִיוָן תשפ”ה

שבועות הוא חג מתן תורה בו כולם לובשים לבן, ואוכלים גבינות. אומנם לא ניתן להתחתן בשבועות, אך תוכלו לקיים אולי חתונת צהריים צמחונית לפני שהחג נכנס. האורחים יכולים ללבוש לבן, תוכלו להגיש ארוחת גבינות ולהפוך את אווירת החג המיוחדת לקונספט החתונה שלכם.  

תשעה באב, שבת, 02 אוגוסט 2025 ועד יום ראשון 03 אוגוסט 2025

ח׳ אָב תשפ”ה ועד ט׳ אָב תשפ”ה

במהלך תשעה באב ולאורך השבוע שקודם לו לא ניתן להתחתן, שכן מנהגי האבל של תקופת בין המצרים הולכים ומחמירים ככל שמתקרבים למועד זה. כך למשל, חל איסור לשמוע מוסיקה, להתגלח, להסתפר וגם להתחתן. 

טו באב, שבת, 09 אוגוסט 2025

ט״ו אָב תשפ”ה

חג האהבה, ותאריך מושלם לקיים בו חתונה. אומנם טו באב חל באוגוסט שזו העונה החמה בשנה, אך עדיין זו עונת השיא, ויש מתחם ממוזג שתוכלו לארח בו את האורחים. אם אתם בוחרים להתחתן בט”ו באב, תוכלו ללכת עד הסוף ולקשט את האולם בגוונים אדומים ולחגוג את האהבה המיוחדת שלכם.  

ראש השנה, יום שני, 22 ספטמבר 2025 ועד יום רביעי, 24 ספטמבר 2025

כ״ט אֱלוּל ועד ב׳ תִשְׁרֵי תשפ”ו

ראש השנה הוא סמל להתחדשות אך בערב החג ובמהלך החג עצמו אסור להתחתן על פי הדת היהודית. יחד עם זאת, כן ניתן להתחתן בתקופה זו של השנה.

יום כפור, יום רביעי, 01 אוקטובר 2025 ועד יום חמישי, 02 אוקטובר 2025

ט׳ תִשְׁרֵי תשפ”ו ועד י׳ תִשְׁרֵי תשפ”ו

ביום כיפור נהוג לצום, זהו יום שלא מתחתנים בו. מכיוון שהוא חל ביום רביעי, תוכלו אולי לתכנן לעצמכם חתונת יום שלישי, פעמיים כי טוב, וליהנות מכך שלרוב האנשים יש יום חופשי בערב יום כיפור.

סוכות, יום שני, 06 אוקטובר 2025 ועד יום שני, 13 אוקטובר 2025

י״ד תִשְׁרֵי תשפ”ו ועד כ״א תִשְׁרֵי תשפ”ו

בערב סוכות ובחול המועד סוכות לא ניתן להתחתן על פי ההלכה, על משקל של לא מערבבים שמחה בשמחה. 

חנוכה, יום ראשון, 14 דצמבר 2025 ועד יום שני, 22 בדצמבר 2025

כ״ד כִּסְלֵו תשפ”ו ועד ב׳ טֵבֵת

חנוכה חג יפה כל כך עם המון משמעות סמלית, ולכן זה המועד המושלם עבור חתונה חורפית. תוכלו לתכנן חתונה חורפית בשלל קונספטים – מחתונה נוצצת ברוח החג ועד חתונת קריסמס ייחודית.

תאריכים נוספים

תוכלו לבחור להתחתן בסילבסטר שחל ביום רביעי, 31 בדצמבר 2025 או ב- 4 ביולי, יום העצמאות האמריקאי. תאריך נוסף שיכול להתאים לחתונה חורפית הוא ה- 14.2, הלא הוא ולנטיין דיי, יום האהבה. 

כמו כן אנו ממליצים לכם לבדוק שאין אירועי ספורט גדולים בתאריכים שאתם שוקלים, כדי שלא יפגעו באחוזי הנוכחות ביום החתונה שלכם.

עוד ימי צום ותענית שכדאי להיות מודעים אליהם 

בדת היהודית יש ימי צום ותענית, או זמנים שבהם נהוגים מנהגי אבלות, אלו הם:

  • צום גדליה, יום חמישי, 25 ספטמבר 2025, ג׳ תִשְׁרֵי תשפ”ו
  • צום תמוז יום ראשון, 13 יולי ,2025 י״ז תַּמּוּז תשפ”ה
  • שמיני עצרת, יום שלישי, 14 אוקטובר 2025, כ״ב תִשְׁרֵי תשפ”ו
  • ספירת העומר, יום ראשון 13 באפריל ועד יום ראשון 1 ביוני
  • תקופת בין המצרים, יום ראשון, 13 ביולי עד  יום ראשון, 3 באוגוסט

וכמובן שאתם יותר ממוזמנים ליצור אתנו קשר ואנו נשמח לעזור לכם לחשוב על התאריך המתאים!