איך מתמודדים עם דחיית חתונה?

כולנו עוברים תקופה קשה, קרו אירועים מטלטלים שהלב מסרב להבין ולקבל, ולא פעם לאירועים אלו יש השלכות רחבות, על אורח החיים של כולם.

מכיוון שליבנו תמיד אתכם, זוגות צעירים ערב חתונתם, והיום המאושר שלכם חשוב לנו גם בעתות משבר כמו מלחמה, אנו רוצים לעזור לכם להתמודד הכי טוב שרק אפשר, ולספק לכם את כל הפרטים שחשוב לקחת בחשבון בעת דחיית חתונה. כשאנו בטוחים שעוד נשוב לשמוח ולחגוג בגדול, כולם ביחד!

חישבו על פתרונות חלופיים

גם אם כיום אינכם יכולים לקיים חתונה גדולה, תוכלו בינתיים לחגוג את היום המיוחד שלכם בצורה אינטימית. תוכלו למשל לקיים טקס בחצר האחורית של הבית שלכם, בבית כנסת או אפילו במילואים. ברחבי הרשת אפשר לראות לא מעט סיפורים מרגשים על זוגות שהיו אמורים להתחתן, והחליטו שלא לדחות את החתונה וכן לקיים טקס זמני קטן יותר.

חשוב לנו להזכיר שהכל זמני, ואנו בטוחים שעוד נמצא את הזמן והדרך לחגוג כמו שצריך. למרות כל האתגרים, חשוב להישאר חיוביים, כי גם זה יעבור ועוד תהיה לכם הזדמנות לערוך את חתונת החלומות שלכם, כמו שצריך!

מה ההלכה אומרת – האם מותר לדחות חתונה מסיבות כאלה?

כאשר רוצים לדחות חתונה נשאלת השאלה האם זה מותר מבחינה הלכתית. מבחינת הרבנות הראשית יש לשים לב לשני היבטים, הראשון ביניהם הוא ההיבט ההלכתי. לחיבור בין בני זוג יש ערך עצום מבחינה דתית, לכן יש ערך רב לקיום החתונה על מנת לקיים את מצוות פרו ורבו.

למעשה ישנן עדות שאינן נוהגות לדחות חתונות כלל, מתוך חשש שדחיית החתונה עלולה לפגוע במזל של בני הזוג. לכן, אם אין סיבה שמחייבת לדחות את החתונה מומלץ שכן לקיים אותה במועד המקורי. יחד עם זאת, במידה ונמצאים בתקופה מתוחה, כמו בזמן מלחמה, ניתן לקיים את החתונה במועד המקורי אך במתכונת מצומצמת ולאחר שהמצב הביטחוני נרגע, לערוך את החתונה עם כל המוזמנים. אם אינכם מסוגלים לקיים את טקס החופה והקידושין בשל המצב, מבחינה רגשית ונפשית, אינכם צריכים לחשוש מדחיית החתונה מבחינה הלכתית וניתן להעתיק את חתונת החלומות שלכם למועד חדש.

בשורה התחתונה, ההלכה אינה אוסרת על דחיית חתונה, קל וחומר בעת מלחמה, אך כן חשוב לקחת בחשבון שרבנים רבים מאמינים שעדיף שכן לקיים את החתונה, גם אם במתכונת קטנה יותר.

דחיית ספקים וקבלת מקדמות 

במידה ואתם מחליטים לדחות את החתונה למועד חדש, אחד הדברים החשובים הוא לתקשר עם הספקים. דחיית הספקים וניהול המורכבות של הסכמים חוזיים יכולה להיות מאתגרת ולקחת זמן, לכן מומלץ לנקוט בסבלנות.

זה הזמן לבדוק את החוזים שיש לכם עם הספקים, כדי להבין את המדיניות שלהם לגבי דחיות וקבלת החזר על המקדמות. קחו בחשבון שיכול מאוד להיות שהספקים הקיימים לא יהיו זמינים בתאריך החדש, מה שעשוי להוביל לשינוי רשימת הספקים שלכם. למרות שזה עשוי להיות מסתכל, זכרו שאינכם היחידים וישנם הרבה זוגות במצבכם, מה שעשוי להשפיע על הזמינות של הספקים, לכן אם החלטתם לדחות אל תשכחו לדאוג לכל נושא הספקים, כמה שיותר מהר.

אינכם לבד, אנחנו אתכם!

זאת אולי רק חצי נחמה, אך אינכם לבד. יש זוגות שנמצאים במצב דומה, מה גם שאנו אתכם בכל שלב של הדרך ונשמח לספק לכם הכוונה ויעוץ. הישארו חזקים, הודו על האהבה שלכם ועל היכולת שלכם להיות ביחד, והאמינו שיהיה טוב, ושמצפה לכם עתיד יפה.

העיכוב הלא צפוי אולי יוביל לדחיית החתונה שלכם, אך הוא אינו צריך לפגוע בעומק הקשר שלכם, ולא פעם, אירועים בזמנים כאלו, דווקא הופכים לבלתי נשכחים ובעלי משמעות עמוקה הרבה יותר!

למאמר הקודם: למאמר הבא: