תאריכים לחתונה 2024

רגע אחרי הצעת הנישואין מגיע הזמן להתחיל לתכנן את חתונת החלומות שלכם, ואחד השלבים הראשונים בדרך הוא להחליט על תאריך. 

בדת היהודית יש תאריכים שהם אסורי חיתון, או כאלו שמומלץ להימנע מהם על אף שכן מותר להתחתן בהם. בנוסף, ישנם תאריכים אשר נחשבים לסופר מבוקשים, ולכן כדאי לתפוס אותם כמה שיותר מהר, אם אתם יודעים מראש שזה הכיוון שלכם. 

ייתכן שתרצו להימנע מקיום החתונה בתקופה של אירועי ספורט גדולים, כמו למשל המונדיאל, או אירועים גדולים אחרים. אולי גם תרצו להתרחק מכמה תאריכים שנחשבים לחסרי מזל. 

אם אתם מתכננים להתחתן בשנת 2024, בקולוניה כפר אירועים אספנו לכם כמה תאריכים שכדאי לכם להיות מודעים אליהם לפני שאתם נסגרים.   

טו בשבט, יום חמישי 24 בינואר 2024

ט”ו בשבט הוא ראש השנה של האילנות לכן אם תמיד חלמתם על חתונה טבעית ומחוברת לאדמה, זהו תאריך שכדאי לכם לשקול. 

חג פורים, שבת 23 במרץ ועד ראשון 24 במרץ 2024

כמעט ואין תחליף לחתונה בסגנון פורימי ולמרות שהחג מתחיל בשבת, מועד שבו לא נהוג להתחתן, כן תוכלו ליהנות מההטבות של חתונה ביום ראשון ולארגן לעצמכם חתונה באווירה פורימית. 

חג פסח, יום שני 22 באפריל ועד יום שני 29 באפריל 2024 

בערבי חג וחגים חל איסור להתחתן, ולעשות מלאכה כלשהי. אומנם חתונה היא שמחה גדולה אך על פי הדת לא מערבבים שמחה בשמחה, ולכן אסור להתחתן הן בערב החג והחג והן בחול המועד. 

ספירת העומר, יום שלישי 23 באפריל ועד יום שלישי 11 ביוני 2024

על פי הדת בתאריכים האלו חל איסור חיתון למעט בל”ג בעומר ובראש חודש עברי. הסיבה לכך היא שבתקופה זו חלים דיני אבלות, בגלל אסון מותם של 24 אלף מתלמידיו של רבי עקיבא.

ל”ג בעומר, יום ראשון 26 במאי, 2024

ל”ג בעומר הוא היום שבו נפטר רבי שמעון בר יוחאי, ותאריך מאוד פופולרי לחתונות, הודות לעובדה שזהו אחד המועדים בספירת העומר שבהם כן מותר להתחתן. 

צילום: פפראצי

יום השואה והגבורה, שבת 4 במאי ועד ראשון ה- 5 במאי

שימו לב שאינכם קובעים להתחתן ביום השואה והגבורה, שחל בתחילת מאי. למרות שלא חל איסור על חתונה, האווירה בזמנים אלו פחות מתאימה לחתונה. 

יום הזיכרון לחללי צה”ל ומערכות ישראל, יום ראשון 12 במאי ועד יום שני 13 במאי

יום הזיכרון לחללי צה”ל נועד להביע הוקרת תודה והערכה לחללי צה”ל ולכן מומלץ להשקיע את תשומת הלב בכך, ולשים לב שלא מתאמים חתונה על תאריכים אלו באמצע מאי. 

יום העצמאות, יום שני 13 במאי ועד יום שלישי 14 במאי

חג שבו ישראל מציינת את שנות עצמאותה וסיבה אמיתית למסיבה. אתם יכולים בהחלט לקיים חתונה אך תהיה לכם תחרות, ולא פחות חשוב – המון פקקים, אם אתם בוחרים להתחתן במרכז. 

שבועות, יום שלישי 11 ביוני ועד יום רביעי 12 ביוני

חג מתן תורה, בו אסור להתחתן, אולם אם אתם רוצים, תמיד תוכלו לקבוע חתונה ליום לפני, ואז ליהנות מהמחירים של יום שני ומהאווירה של סוף השבוע. 

תקופת בין המצרים ותשעה באב, יום שלישי 23 ביולי ועד יום שלישי 13 באוגוסט 2024

כאן הדבר נתון לשיקולכם ולמידת החומרה שלכם. יש כאלו שמחמירים ואחרים הרבה יותר מקלים, בכל מקרה בשבוע שלפני ט’ באב, כולל, לא ניתן להתחתן. 

ט”ו באב, יום שני 19 באוגוסט, 2024

כיאה לאמצע החודש העברי, ישנו ירח מלא בשמיים, וזהו חג שכל כולו אהבה. לכן אין תאריך מושלם יותר לציין את האהבה שלכם. מה גם שמדובר בתחילת השבוע, כך שהמחירים משתלמים יותר.

ראש השנה, יום רביעי 2 באוקטובר ועד יום שישי 4 באוקטובר 2024

תחילת השנה העברית תמיד מביאה אתה תחושה של התחדשות ורעננות, וגם המון בריזה נעימה. עם זאת בראש השנה חל איסור להתחתן ולערבב בין שמחות. 

יום כיפור, יום שישי 11 באוקטובר ועד יום שבת 12 באוקטובר 2024

יום כיפור, יום בו כולם צמים, ומועד שבו לא תוכלו להתחתן. מעבר לכך, הוא גם חל בסוף שבוע, כך שרלוונטי עבורכם רק אם תכננתם חתונת צהריים. 

סוכות ושמחת תורה, יום רביעי 16 באוקטובר ועד יום חמישי 24 באוקטובר 2024

הן בערב החג והן בחול המועד לא ניתן להתחתן, שכן הדת היהודית שואפת להתמקד בשמחה אחת בכל פעם. כך שתצטרכו לחכות לתום החג, או לחלופין, להתחתן בערב לפני. 

חנוכה, יום רביעי 25 בדצמבר 2024 ועד יום חמישי 2 בינואר 2025

חג האורות ומועד די מיוחד עבור חתונה חורפית. יש קסם באוויר שמגיע עם חג החנוכה ואם אתם רוצים חתונה מלאה בסמליות, זהו זמן מצוין. 

תאריכים בניחוח של חו”ל

אם אתם מעוניינים בחתונה בניחוח של חו”ל, יש כמה וכמה תאריכים שיכולים לשבת לכם בול כמו למשל ולנטיין דיי, אשר חל ביום רביעי, ה- 14 בפברואר 2024. תוכלו לבחור להתחתן ביום העצמאות האמריקאי שחל ביום חמישי ה- 4 ביולי, או לעשות מסיבה סוחפת בסילבסטר בסוף שנת שחל ביום ראשון ה- 31 לדצמבר 2023, או ב- 31 לדצמבר בסוף שנת 2024 ויחול ביום שלישי. 

ואם כבר בחו”ל עסקינן, תאריך שכדאי להימנע ממנו יהיה יום שישי ה- 13 שיחול ב- 13 בספטמבר וב- 13 לדצמבר 2024, שכן זהו תאריך שנחשב חסר מזל. 

מעוניינים לתאם תאריך לחתונה בשנת 2024? מוזמנים לבדוק זמינות בקולוניה כפר אירועים בכל תאריך שבו חלמתם להתחתן. הצוות המקצועי של קולוניה כפר אירועים ישמח לעזור לכם לבחור את התאריך הכי מדויק עבורכם!